ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس

رادیو فردا: گفت‌وگو با پگاه احمدی به مناسبت انتشار مجموعه شعر «شدت»

رادیو فردا: گفت‌وگو با پگاه احمدی به مناسبت انتشار مجموعه شعر «شدت»

پگاه احمدی شاعری‌ست که در عین وفاداری به مدرنیت زبانی، تاثیرپذیری‌های جدی از امکانات ادبیات کلاسیک و توانایی‌های زبان فارسی را در شعرش ارائه می‌دهد.

او در سن ۲۵ سالگی نخستین اثرش «روی سُل پایانی» را منتشر کرد؛ ازدومین مجموعۀ شعرش «کادِنس» به عنوان شاعری که ثابت کرد شعر را جدی می‌گیرد، دیده و تحسین شد؛ و سومین دفترش، منظومۀ «تحشیه بر دیوار خانگی» در سال ۱۳۸۱ وقتی که از از وزارت ارشاد مجوز نشر نگرفت به صورت اینترنتی منتشر شد و به دلیل تکنیک و قدرت زبان استفاده شده دراین دفتر درخشید.

پس از آن دو مجموعۀ شعر دیگر هم از احمدی منتشر شده است؛ «این روزهایم گلوست» و «سردم نبود».

اما ششمین و آخرین مجموعۀ شعر او با نام «شدّت» را نشر «ناکجا» در پاریس، همین ماه‌های اخیر، به صورت الکترونیکی و کاغذی منتشر کرد.

مهرداد قاسمفر در برنامه هفتگی مرورِ کتاب «نمای دور‌، نمای نزدیک» با پگاه احمدی درباره شعر و این دفتر اخیراو گفت‌وگو کرده ‌است.

 

 


پگاه احمدی

پگاه احمدی

1353
تهران

پگاه احمدی شاعر، منتقد ادبی و مترجم شعر ایرانی است. اولین شعر او در ۱۷ سالگی در نشریه ادبی تکاپو به چاپ رسید. او پیش از این سه مجموعه شعر در ایران به نام‌های «روی سل پایانی»، «کادنس» و «این روزهایم گلوست» را به چاپ رسانده‌ است. خانم احمدی همچنین اشعار سیلویا پلات، شاعر مطرح آمریکایی، را به نام «آواز ...

شدت

شدت

خرید
نویسنده: پگاه احمدی
این کتاب را ببینید

شدت مجموعه‌ای است از جدیدترین اشعار پگاه احمدی شاعر شناخته‌شده‌ی ایرانی ساکن آلمان.      نفس‌تنگی   نفَس بکش هوا دوباره ترجمه‌ای نازک است فلوت وُ چاقو، در لولای تنگ وَ  آنکه می ریزد بین طبل ها وُ  فراموشی‌اش نفس بکش تو را بُریدم، دهان ِ مخفی ِ این مرگ را بچسبانی صلیب، بشکافی به ارغوان، بزنی ...

برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
- ورود
- عضویت

نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
با تشکر