ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس

پرسش‌های متداول

پرسش‌های متداول
 

شما می‌توانید در این صفحه پاسخ تعدادی از پرسش‌های خود بیابید. این پرسش‌ها براساس بیشترین سوال‌های مخاطبان ناکجا تنظیم شده‌اند.
چنانچه پرسش یا پاسخ خود را نیافتید از طریق بخش تماس سوال خود را برای ما ارسال کنید.
بخش پشتیبانی نشر ناکجا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را به وسیله‌ ای میل ارسال خواهد کرد.

 

 

 

پیش از هر اقدامی برای دانلود کتابهای الکترونیک ناکجا پیشنهاد می کنیم

از هر گونه Downloas manager و یا accelator  استفاده نکنید.

  

• چرا باید برنامه‌ی Adobe Digital Edition یا ADE را بر روی رایانه‌ی خود نصب کنم؟

 

برای خواندن یک فایل PDF بدون قفل از طریق رایانه و تبلت باید از برنامه‌ی Adobe reader استفاده کنید که اغلب از پیش بر روی دستگاه موجود است. برای خواندن یک فایل PDF قفل‌دار  به برنامه‌ی Adobe Digital Edition نیاز دارید که درست مانند Adobe reader به صورت رایگان در دسترس است.
برنامه‌ی نصب ADE به شما پیشنهاد می‌کند که امکان خواندنِ کتاب‌های الکترونیکِ محافظت شده با قفلِ DRM را برای رایانه‌ی خود فراهم کنید. این امکان اجباری نیست و شما می‌توانید گزینه‌ی عدم اجازه را انتخاب کنید. با این حال در صورتی که کتاب الکترونیکِ بعدی که قصد مطالعه‌ی آن را دارید با قفل DRM محافظت شود، برای خواندن آن ملزم به فعال نمودن این امکان برای رایانه‌ی شخصی‌‌تان هستید.
در ضمن، این برنامه سازگار با کلیه‌ی تَبلِت‌های موجود در بازار است و این امکان را ایجاد می‌کند که در زمان اتصال تبلت به رایانه، کتاب را به صورت مستقیم از رایانه به تبلت انتقال دهید.• چرا به شناسه‌ی Adobe نیاز دارم؟

با یک شناسه‌ی Adobe می‌توانید امکان خواندن کتاب‌های الکترونیکِ محافظت شده با قفل DRM را برای شش دستگاه مختلف ایجاد کنید. تعداد کپی‌ها بر روی این دستگاه‌ها نامحدود است.
برای مثال می‌توانید این امکان را برای رایانه‌ی منزل، آیفونِ خودتان، آیپادِ منزل، دستگاه کتاب‌خوانِ همسرتان، کتاب‌خوانِ فرزندتان و یک دستگاه دیگر ایجاد کنید.
تمام این دستگاه‌ها قادر به خواندن کتاب‌های الکترونیکِ خریداری شده توسط شما خواهند بود، و در صورتی که یکی از کاربران سهواً کتابی را حذف کند می‌تواند آن را مجدداً دانلود نماید.• DRM چیست؟

کارکردِ DRM یا Digital Rights Management، کنترل استفاده از آثار دیجیتال بر مبنای معیارهای فنیِ حفاظت و به مددِ سیستمِ دسترسیِ مشروط است.

 • در صورت تعویضِ رایانه یا آیفون، چه اتفاقی برای کتاب‌های الکترونیکِ محافظت شده با DRM می‌افتد؟

در صورتی که پیش از این امکان خوانش را برای شش دستگاه ایجاد نکرده‌اید، کافی است این امکان را برای رایانه یا آیفون جدیدتان ایجاد کنید. اگر کتاب‌ها را ذخیره کرده‌اید به صورت خودکار شناسایی خواهند شد. راه دیگر این است که مجدداً کتاب‌های‌تان را در بخش سوابق خرید در وب سایت ناکجا دانلود کنید.
در صورتی که قبلاً امکان فوق را برای شش دستگاه ایجاد کرده‌اید، می‌توانید از یک امکانِ اضافی که Adobe هر ساله صرفاً به منظور پاسخ‌گویی به مشکلات ناشی از جایگزینیِ دستگاه‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید.
اگر پیش از این از امکان اضافی استفاده کرده‌اید، ما می‌توانیم برای‌تان یک یا دو امکان دیگر از Adobe درخواست کنیم.• آیا امکان پرینتِ کتاب الکترونیک وجود دارد؟

خیر. این امکان برای کتاب‌های نشر ناکجا وجود ندارد.• کتاب الکترونیک با فرمت ePub چه تفاوتی با کتاب الکترونیک با فرمت Pdf دارد؟

یک کتاب الکترونیک با فرمتِ Pdf ماکتِ فرمت کاغذی را بازتولید می‌کند. اگر ابعاد دستگاه کتاب‌خوان سیار شما کوچک‌تر از ماکت اصلیِ فرمت کاغذی باشد، دستگاه اندازه‌ی صفحه را کاهش خواهد داد تا بتواند به صورت کامل ظاهر شود، مطالعه در این حالت سخت‌تر از خواندن نسخه‌ی کاغذی کتاب خواهد بود. در عوض، فرمت Pdf برای رایانه و کتاب‌خوان‌هایی که مشخصاً برای این فرمت ساخته شده‌اند بسیار مناسب است.
یک کتاب الکترونیک با فرمت ePub به صورت خودکار با ابعاد دستگاه کتاب‌خوان شما سازگار می‌شود. ابعاد، نظم و ترتیب کاراکترها و فاصله‌ی بین خطوط، از پیش توسط ناشر انتخاب شده است، به طوری که متناسب با بیشترین تعداد خطوط باشد؛ با این حال، خودتان این موارد را بر روی دستگاه‌ تنظیم می‌کنید تا سهولت مطالعه در بالاترین حد ممکن باشد.


• روش خرید هریک از فرمت‌های کتاب‌های ما


 

چگونه یک کتاب چاپی از وبسایت LuLu بخرم؟

• برای خرید کتابِ چاپی به صفحه‌ی اطلاعاتِ کتاب مورد نظر در سایتِ LuLu  بروید و بر روی گزینه‌ی «Add to Cart» کلیک کنید.
• در صورت نیاز، کتاب یا کتاب‌های مورد نظر خود را به لیست خرید اضافه یا از آن حذف کنید. سپس بر روی گزینه‌ی «Continue Shopping» یا «Checkout» کلیک نمایید.
• نشانیِ محل دریافت سفارش خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه‌ی «Save & Continue» کلیک کنید.
• روش ارسالِ کتاب یا کتاب‌های خریداری شده را با کلیک بر روی گزینه‌ی مناسب انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه‌ی «Save & Continue» کلیک نمایید.
• شیوه‌ی پرداخت مورد نظرتان را انتخاب کرده و در صورت لزوم نشانیِ فاکتور خرید را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه‌ی «Save & Continue» کلیک کنید.
• اطلاعات سفارش خود را مرور کرده و اشتباهاتِ احتمالی را اصلاح نمایید. سپس بر روی گزینه‌ی «Place Order» کلیک کنید.
• در صورتی که پرداخت از طریق سیستم Paypal را انتخاب کرده باشید، به سایتِ Paypal هدایت خواهید شد.


 

پذیرش و انتخاب آثار از سوی نشر ناکجا چگونه صورت می‌گیرد؟

ناکجا خود را به اصل بنیادینِ آزادی انتشارات وفادار می‌داند و در این راستا پذیرای هیچ محدودیت ویژه‌ای نیست. یگانه معیار ما در انتخاب آثار، کیفیت آن‌هاست و با هیچ‌‌کدام از معیارهای کاذبی که ممکن است در هر جای دیگر مرسوم باشند سازگار نخواهیم بود. شهرت و سابقه‌ی کاریِ پدیدآورندگان، نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب و انتشار کتاب‌‌ها ندارد؛ انتشارِ آثار باکیفیتِ مؤلفان و مترجمان جوان و کمتر شناخته شده، یکی از اهداف مهمِ نشر ناکجا به شمار می‌آید.

پیشنهاد جدی ما به دوستان محترمی که مایلند اثر خود را برای بررسی در نشر ناکجا بفرستند، این است که پیش از هرگونه اقدامی برای انتخاب ناکجا به عنوان ناشر، تعدادی از کتاب‌های ما را مطالعه کنند، تا از خط فکری و نحوه انتخاب آثار توسط گروه تحریریه مطلع شوند.

چنان‌چه خواستار انتشار کتاب‌تان توسط نشر ناکجا هستید، نسخه‌ی نهایی و کامل  اثر خود را در قالب word به همراه یک بیوگرافی مختصر به نشانی الکترونیکیِ editor@naakojaa.com ارسال نمایید. در صورتی که اثری را از زبانی دیگر به فارسی ترجمه کرده‌اید، ارسال نسخه‌ی اصلی کتاب نیز ضروری است. آثار دریافتی در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید.

ما در نشر ناکجا در بخش ادبیات (رمان | داستان | شعر | نمایشنامه | نقد ادبی | پژوهش ادبیات) و فلسفه و علوم اجتماعی  فعالیت می‌کنیم. نیاز به یادآوری است که کتب سیاسی در چهارچوب‌های گزینش ما نیست.

لازم است شما چند کتاب از بخشی که اثر خود را برای آن فرستاده‌اید خوانده باشید تا با سطح و سبک کتاب‌های پذیرفته شده در ناکجا بیشتر آشنا شوید.

آثار دریافتی پس از قرار گرفتن در نوبت بررسی (زمان این نوبت بسته به حجم آثار رسیده دارد) و پذیرش، با بستن قراردادی با نویسنده بر پایه‌ی درصدی از نرخ پشت جلد به چاپ می‌رسند. این درصد با نگاه به پیشینه‌ی نویسنده و همچنین کیفیت اثر متغیر خواهد بود.

آثار باید در فورمت ورد فرستاده شوند.

نیاز به یادآوری است که جهت گرفتن تصمیم برای چاپ یک اثر باید کل اثر برای ما فرستاده شود و نه بخشی از آن.

همزمان باید خلاصه‌ای از اثر را به همراه شرح سبک و دیدگاهتان، جداگانه برای ما بفرستید. آثاری که این بخش را در فایل ضمیمه ندارند بررسی نخواهند شد.

تک داستان‌های کوتاه برای «قصه‌ی جمعه» بررسی و پس از پذیرش برای دانلود رایگان روی سایت قرار می‌گیرد.

آثار مترجمین از نظر کیفیت ترجمه کنترل می‌شوند. گرفتن کپی رایت برای آثار ترجمه الزامی است که در صورت پذیرش و تایید کیفی ترجمه ناکجا برای پیگیری آن دست به کار خواهد شد. فرستادن متن اصلی همراه با متن ترجمه الزامی است و در غیر این صورت از بررسی معذوریم.

ما آثار دو زبانه چاپ نمی‌کنیم چون اصولا مخاطب غیر فارسی زبان نداریم.

برای آثاری که پیش‌تر در ایران و دیگر کشورها به چاپ رسیده‌اند نسخه‌ی قرارداد ناشر پیشین برای تایید این که نویسنده حقوق الکترونیک کتاب را به ناشر کاغذی واگذار نکرده است لازم است. در غیر این صورت رضایت کتبی ناشر اول برای چاپ الکترونیک کتاب مورد نیاز خواهد بود.

از دید ما چاپ نسخه‌ی کاغذی کتاب در ایران منافاتی با چاپ آن در ناکجا ندارند ولی برای کتاب‌هایی که نسخه‌ی کاغذی‌شان خارج از ایران به چاپ رسیده‌اند  شرایط متفاوت خواهد بود.

***لازم به ذکر است که ناکجا ناشری است الکترونیک و نسخه چاپی صرفا جهت چاپ بر اساس تقاضا صفحه‌بندی می‌شود، از آنجا که کتاب ها از پیش چاپ نمی‌شوند لذا سهم از نسخه چاپی کتاب در این شیوه از نشر مفهومی نخواهد داشت. جزئیات امکان تهیه نسخه چاپی برای نویسنده در قرارداد به تفصیل ذکر شده است.

در مورد آثاری که از سوی شخصی غیر از نویسنده معرفی می‌شوند رضایت‌نامه و امضای شخص نویسنده و یا وراث وی ضروری است.

آثاری که پیش‌تر در فضای مجازی دانلود رایگان داشته‌اند پذیرفته نخواهند شد.

هزینه و اجرای طراحی جلد بر عهده ناکجا خواهد بود.

کلیه حقوق بین‌المللی آثار پس از چاپ شدن درناکجا شامل حال اثر خواهد شد.

در بخش پخش کتاب و کتاب فروشی، چنانچه می‌خواهید کتاب‌تان را در سایت ما معرفی کنید و به فروش برسانید، باید در مرحله‌ی نخست 5 جلد از کتاب خود را برایمان بفرستید و ما برگه‌ای در سایت برای کتاب خواهیم ساخت. در برابر هر بار فروش کتاب درصدی از فروش از آن ناکجا خواهد بود.

 

 

 


برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
- ورود
- عضویت

نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
با تشکر