ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس
جامعه شناسی

صفحه اصلی / جامعه شناسی /

جامعه شناسی

جامعه شناسی

نویسنده: جی گیبلر
مترجم: مهدی شفقتی
جامعه شناسی
ناشر: آوند دانش
تاریخ انتشار: 1391
338 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  18,90€
 • خلاصه کتاب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  تعاملات انسانی و اجتماعی را در دنیایی پیوسته در حال تغییر بشناسید جامعه‌شناسی عبارت است از پژوهش علمی درباره‌ی تعامل انسانی و اجتماعی.

  چه در یک دوره‌ی آموزشی در رشته‌ی جامعه‌شناسی ثبت نام کرده باشید‏، چه بخواهید بدانید که مفاهیم رایج در رشته‌ی جامعه‌شناسی چه کاربردی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای شما دارند، این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه ساخت اجتماعی و ساختار فرهنگی جامعه را تحلیل کنید. کیستی، چیستی، و کجایی جامعه‌شناسی را کشف کنید- با اصول بنیادین جامعه‌شناسی آشنا شوید تا به ماهیت این رشته‌ی علمی پی‌ببرید، سرچشمه‌های تاریخی آن را بشناسید، و بدانید چه کسانی را جامعه‌شناس حرفه‌ای قلمداد می‌کنند.

  عینک جامعه‌شناسی به چشم بزنید- بیاموزید که از دیدگاه جامعه‌شناسان حرفه‌ای به جامعه بنگرید تا بسیاری از جستا‌ر‌های مرتبط با جامعه را، از جمله فرهنگ، شبکه‌های اجتماعی، جامعه و جایگاه خودتان در آن را، بهتر درک کنید. نسبت به وضعیت اجتماعی موجود، اشراف پیدا کنید- نحوه‌ی ایفای نقش همه چیز را، از نژاد گرفته تا جنس و جنسیت، در پیدایش برابری و نابرابری اجتماعی کشف کنید. نهاد‌های اجتماعی را سامان ببخشید (یا سامان بزدایید)- مطالبی را بیاموزید که علم جامعه‌شناسی درباره‌ی کارکرد‌های (و در برخی موارد نیز درباره‌ی نقصان‌های کارکردی) شرکت‌های خصوصی‏، نهاد‌های غیرانتفاعی، دولت‌ها، و جنبش‌های اجتماعی پیش روی ما نهاده است.

  درآینه به خود بنگرید- دریابید که مسیر زندگی‌تان به چه واسطه‌هایی، ناگریز، با جامعه‌ای پیوند خورده که در آن زندگی می‌کنید.  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر