ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس
اندوه بلژیک

صفحه اصلی / داستان بلـــــــند /

داستان بلـــــــند

اندوه بلژیک

نویسنده: هوگو کلاوس
مترجم: سامگیس زندی
داستان بلـــــــند
ناشر: نشر آموت
تاریخ انتشار: 1392
752 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  39,90€
 • خلاصه کتاب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  داستان این رمان درباره لویی، پسر یازده ساله‌ای است که خاطراتش را از یک سال پیش از شروع جنگ جهانی دوم تا دو سال پس از پایان جنگ روایت می‌کند. این خاطره نگاری از روزگاری آغاز می‌شود که او در مدرسه شبانه روزی یک صومعه‌ با سرپرستی راهبه‌ها زندگی و تحصیل می‌کند. با بالا گرفتن آتش جنگ، لویی به خانه بر می‌گردد و داستانش را با روایت خاطرات تک تک افراد خانواده پدری و مادری‌اش و ماجراهای همکاری تنگاتنگشان با نازی‌ها ادامه می‌دهد. 

   

  این رمان بلافاصله بعد از انتشار در ردیف پرفروش‌‌ترین رمان‌های آلمان، هلند و بلژیک قرار گرفت؛ و بار دیگر در سال ۲۰۰۸ پس از مرگ هوگو کلاوس به جمع کتاب‌های پرفروش اروپا پیوست. 

   منتقدین ادبی اروپا، رمان اندوه بلژیک را یکی از شاهکارهای ادبی ـ تاریخی قلمداد کرده‌اند که بی‌تردید در کنار آثار کلاسیک ادبیات داستانی جهان ماندگار خواهد شد. 

   

  هوگو کلاوس شاعر، نمایشنامه‌نویس، نقاش و سرشناس‌ترین نویسنده بلژیک در عرصه بین المللی، در طول زندگی پر بار خود هزاران شعر، ده‌ها نمایشنامه و بیش از بیست رمان نوشته است. 

  این نویسنده بزرگ در آخرین سال‌های زندگی‌اش به بیماری آلزایمر مبتلا شد و در سن ۷۸ سالگی درگذشت. 

  ستایش ‌بین‌المللی از رمان اندوه بلژیک و نویسنده‌اش با وجود گذشت دو دهه از انتشار آن کماکان نیز در اروپا ادامه دارد.  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر