ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس
خاطرات پس از مرگ براس کوباس

صفحه اصلی / داستان بلـــــــند /

داستان بلـــــــند

خاطرات پس از مرگ براس کوباس

نویسنده: ماشادو آسیس
مترجم: عبدالله کوثری
داستان بلـــــــند
ناشر: انتشارات مروارید
تاریخ انتشار: 1382
304 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  14,90€
 • خلاصه کتاب
 • جملات منتخب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  «من نویسنده‌ای فقید هستم، اما نه به معنای آدمی که چیزی نوشته و حالا مرده، بلکه به معنای آدمی که مرده و حالا دارد می‌نویسد.»

  ماشادودآسیس با این تمهید هشیارانه و بی‌مانند، راوی این زندگی‌نامه را آزاد می‌گذارد تا فارغ از همه دغدغه‌های آدمی زنده، زندگی خود را روایت کند و روایت این زندگی فرصتی می‌شود تا نویسنده‌ی تیزبین و متفکر با زبانی آمیخته به طنزی شکاکانه زیر و بم وجود آدمی، عواطف و هیجانات، بلندپروازی‌ها و شکست‌ها و پیروزی‌های او را از کودکی تا دم مرگ پیش روی ما بگذارد و پرسش‌هایی ناگزیر را در ذهن‌مان بیدار کند.

  کتاب مجموعه‌ای از فصل‌های کوتاه متوالی است که عناوین بسیار جالب و هنرمندانه‌ای دارند. براس کوباس فرزند شیطان و مغرور خانواده‌ای ثروتمند است که هیچ گاه ازدواج نمی‌کند در آرزوی شهرت است و با زنی که شوهر دارد دوست است. نحوه روایت و دید نویسنده، کتاب را به صورت جذابی درآورده و آن حالت معمول و عامیانه اینگونه داستان‌ها در کتاب مشاهده نمی‌شود.

  خاطرات پس از مرگ، بعد از انتشار به زبان انگلیسی در شمار صد رمان بزرگ جهان جای گرفت و نویسنده‌ی آن امروز بزرگترین نویسنده‌ی آمریکای لاتین در قرن نوزدهم و به عقیده‌ی برخی منتقدان، مثل سوزان سونتاگ، بزرگترین نویسنده‌ی این قاره در دو قرن اخیر به شمار می‌رود.  جملات منتخب


  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر