ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس
تروریست خوب

صفحه اصلی / داستان بلـــــــند /

داستان بلـــــــند

تروریست خوب

نویسنده: دوریس لسینگ
مترجم: الهه مرعشی
داستان بلـــــــند
ناشر: انتشارات مروارید
تاریخ انتشار: 1388
498 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  23,90€
 • خلاصه کتاب
 • جملات منتخب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  تروریست خوب داستان کشمکش‌ها و بازی سرنوشت گروهی شبه نظامی چپ گرا را، که با عدم انسجام کافی در کوچه پس کوچه‌های شهر لندن سرگردانند و زندگی خود را با دریافت کمک هزینه‌ی بیکاری و تصرف غیرقانونی املاک متروکه و مصادره‌ای می گذرانند، با ظرافت و نکته سنجی خاص و شیوایی تصویر می‌کند.

  آلیس ملینگز، شخصیت اصلی داستان، برای دوستان و هم‌رزمان خود نقش مادرانه‌ای ایفا می‌کند و همواره در تلاش است تا به هر طریق مایحتاج معیشتی آن‌ها را فراهم کند، ولی زحمات او به دلیل آنکه بقیه دوستانش درگیر فعالیت‌های سیاسی و خرابکارانه هستند، نادیده گرفته شده و با قدرنشناسی با او برخورد می‌شود. با اینکه آلیس هرگز اعتقادات سیاسی خود را به طرز علنی آشکار نمی‌سازد، با مشارکت در یک حمله تروریستی سرنوشت خود را به عنوان فردی خرابکار و پریشان رفتار رقم می‌زند.

  در این کتاب دوریس لسینگ تروریسم را به عنوان نوعی رفتار جامعه‌ستیز به قلم می‌آورد و خواننده را در قالب داستانی مهیج و تکان‌دهنده، به طرزی خارق‌العاده، تحت تأثیر قرار می‌دهد و قدرت عظیم نویسنده در خلق آثار شگفت انگیز و خردمندانه‌ی ادبیات داستانی به نمایش گذاشته می‌شود.  جملات منتخب


  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر